Hírek
2022. 12. 06.
Tisztelt Partnereink!
Mint megszokhatták, az adott esztendő végén tájékoztatást adunk Önöknek a Tejvizsgáló Laboratórium év végi nyitvatartási- és mintafogadási rendjéről.
December 19-23.
Normál nyitva tartás: 7:00-16:20-ig,
Mintaátvétel 14:00-ig.
Aflatoxin M1 kimutatás: kedden és pénteken, a minták legkésőbb ezeken a napokon 11 óráig érkezzenek be a laboratóriumba.
Aflatoxin B1 kimutatás takarmányokból: hétfőn és csütörtökön lesznek a vizsgálatok. A minták legkésőbb előző munkanapon érkezzenek be a laboratóriumba.
Mikrobiológiai vizsgálatok: mintákat legkésőbb december 19-én tudunk úgy átvenni, hogy még 2022-ben kiközöljük az eredményeket. Az ez után bejövő mintákat lefagyasztjuk és csak az újévben indítjuk el a vizsgálatokat.
Vemhességi fehérjék kimutatása: Szerdán és pénteken. A minták legkésőbb előző napon 14:00-ig érkezzenek be a laboratóriumba.
A Tejvizsgáló Laboratórium 2022. december 24-től 2023. január 2-ig zárva tart. Nyitás január 3-án, kedden.
Köszönjük Önöknek, hogy 2022-ben is a mi szolgáltatásainkat választották és megtiszteltek minket bizalmukkal!
Kellemes karácsonyi ünnepeket és sikeres új esztendőt kívánunk!
Az ÁT Kft. Tejvizsgáló Laboratóriumának csapata nevében:
Dr. Kenéz Árpád
laboratóriumigazgató
Kedves Partnereink!
Örömmel értesítjük partnereinket, hogy 2024. szeptember 1-jétől újra indul a tömegtakarmány-mintavételi szolgáltatásunk. A takarmányminta-vételt egy alvállalkozó szakember kolléga fogja elvégezni.
A takarmányminta-vétel megrendelése Podmaniczky Tímeánál történik a szokásos módon telefonon vagy e-mailben. A mintavételt 5-7 munkanapon belül vállaljuk elvégezni. A pontos időpontot és a helyszínt a mintavételt végző kollégával érdemes majd telefonon egyeztetni.
A megrendelés akkor tudjuk teljesíteni, ha legalább 3 takarmánymintát biztosítanak egy kiszállásra, amiből legalább 1 fúrt minta és ezen mintákat az ÁT Kft. laboratóriuma vizsgálja. Maximum 5 fúrt elegymintát (együttesen 5 depót és/vagy hurkát és/vagy bálaszilázs-kazlat és/vagy szénakazlat) tudunk egy nap vállalni, ha nem tud a telep érdemi fizikai segítséget adni. Amennyiben fizikai segítséget kapunk, akkor maximum 7 fúrt mintát tudunk egy munkanap megvenni. Ezen felüli fúrt minták esetében újabb napi díjat foguk kiszámlázni, ha kollégánk vállalja a munkaidőn túli munkavégzést (csökkentve ezzel az Önöknek kiszámlázandó útiköltséget). Egy silódepót/hurkát három fúrással mintázunk meg, egy bálaszilázs-kazlat vagy szénakazlat 5 átlagos bála megfúrásával. Kérjük, hogy fizikai segítséget adjanak a mintavételhez, mert a silófúrás embert próbáló feladat!
A mintavétel napi díj 50.000 Ft + Áfa/nap és 90 Ft/km + Áfa (Csesztve falutól számítva oda-vissza).
Elérhetőségeink:
- Laboratóriumvezető: Podmaniczky Tímea + 36 20 219-9512, timea@atkft.hu (szolgáltatás megrendelése)
- Laboratóriumigazgató: Orosz Szilvia +36 30 565-3919, szilvia@atkft.hu (szakmai kérdések)
- Alvállalkozó mintavevő kollégánk: Vass Róbert + 36 30 746-5895 (mintavevő kolléga)
Reméljük segítségükre lehetünk, különösen a bontatlan silókazlak vizsgálatában.
Üdvözlettel
Orosz Szilvi
——————————————————————————
Dr. Orosz Szilvia
laboratóriumigazgató
Állattenyésztési Teljesítményvizsgáló Kft.
Takarmányanalitikai Laboratórium
Istállóklíma-monitoring
Örömmel értesítjük partnereinket, hogy elindítjuk az istállóklíma-monitoring szolgáltatásunkat.
A monitoring-jelentés diagnosztikai jellegű és adatalapú:
- Mikrokörnyezeti THI értéket és légsebességet mérünk boxonként (min. 2 m/s 50 cm magasságban) és dokumentálunk adatokkal, valamint „szél- és hőtérképpel” istállónegyedenként. Ha az adott istállónegyed reprezentatív az egész istállóra nézve, akkor csak egy istállónegyedben. Mérőeszköz: Kestrel.
- Mikrokörnyezeti THI értéket és légsebességet mérünk a közlekedőtérben 1,5-2 méterenként (min. 3 m/s a tehén fejmagasságában) és dokumentálunk adatokkal, valamint „szél- és hőtérképpel”. Mérőeszköz: Kestrel.
- Hidegfüsttel teszteljük a légmozgás irányát, a természetes szellőzés működését vagy elégtelenségét, utalással a légcsere mértékére, annak elfogadható vagy nem elfogadható állapotára. Ehhez adatokat nem tudunk mellékelni, de írott dokumentációt, fényképet és videofelvételt adunk.
Direkt műszaki javaslatokat nem teszünk, de a problémák jellegét, mértékét és lehetséges forrását, a „forró pontokat” dokumentáljuk, kitérve az alábbiakra:
- a ventilátorok típusa, száma, magassága/dőlésszöge, szabályozása megfelelő-e a tehén mikrokörnyezeti komfortjának biztosítására,
- a tetőgerinc-szellőzés, a csatorna- vagy keresztszellőzés megfelelően működik-e a tehén mikrokörnyezeti komfortjának és a légcserének a szempontjából,
- a tájolás, a nap járása és az uralkodó szélirány hogyan befolyásolja az épület klímáját.
A méréseket végző személy: Dr. Orosz Szilvia
Kiszállás időpontja: megbeszélés szerint.
A klímamonitoring ára: 100.000 Ft + ÁFA/istálló és kiszállási díj. A kiszállási díj az alábbiak szerint alakul:
- Gödöllőtől számítva 100 km-es körön belül 230 Ft + ÁFA/km
- Gödöllőtől számítva 200 km-es körön belül 200 Ft + ÁFA/km
- Gödöllőtől számítva 300 km-es körön belül 170 Ft + ÁFA/km
Elérhetőségeink:
- Laboratóriumvezető: Podmaniczky Tímea + 36 20 219-9512, podmaniczky.timea@atkft.hu (megrendelés)
- Laboratóriumigazgató: Dr. Orosz Szilvia +36 30 565-3919, orosz.szilvia@atkft.hu (szakmai kérdések)
Lejtényi György Nyíregyházán született 1939-ben. A Debreceni Agrártudományi Egyetemen 1963-ban kapott agrármérnöki diplomát. Először a Sziráki Állami Gazdaságban helyezkedett el, majd 1978-tól a Gödöllői Agrártudományi Egyetem Tangazdaságának főállattenyésztője lett.
Két évtizedes állami gazdasági hűség után az alakuló Gödöllői Állattenyésztő Vállalat Pest megyei állomásán igazgatói beosztásra kapott felkérést, amelyet 1983. január 15-től vállalt el. A tenyésztésszervezési feladatokon túl a Központi Mesterséges Termékenyítő Állomás irányítása is feladata volt. Az Állattenyésztő Vállalatok zavaros csőd és felszámolási időszakában 1992. január 15-től a minisztérium Vállalati Biztosi kinevezéssel bízta meg. Feladata volt a Gödöllői Állattenyésztő Vállalat működtetésén túl részt venni abban a szervező munkában, melynek eredménye lett két új vállalat alapításának előkészítése (ÁTV és OMTV).
1992. július 30-án a minisztérium megalapította az Állattenyésztési Teljesítményvizsgáló Vállalatot, melynek igazgatói feladatával bízta meg. A vállalatot 1994. január 1-jétől 100%-os állami tulajdonú Kft.-vé alakították, melynek ügyvezetői feladatát 2004. május 31-ig látta el.
2019-ben két jelentős díjjal is elismerték szakmai munkáját. Március 15-e alkalmából Életfa Emlékplakett Ezüst fokozata kitüntetést vehetett át Nagy István miniszter úrtól, májusában pedig az Alföldi Állattenyésztési Napokon Horn Artúr-díjat kapott a Magyar Állattenyésztők Szövetségétől.